Мікрофінансові організації (МФО) України

Читати російською

Ми зібрали популярні мікрофінансові організації України в одному місці: на нашому сайті можна отримати детальну інформацію про умови кредитування, прочитати реальні відгуки клієнтів, порівняти плюси і мінуси кредитних організацій перш ніж оформляти позику.Знайдено 23 організації


Що таке МФО?

Мікрофінансові організації (скорочено МФО) - компанії, що займаються видачею грошових позик фізичним особам. Особливість таких позик в тому, що вони видаються на короткий термін (зазвичай до 30 днів), а максимальна сума кредиту не перевищує 20000 гривень.

Відмінність МФО від банків

На перший погляд може здатися, що мікрофінансові організації і банки нічим не відрізняються: і ті й інші видають кредити під певний відсоток і термін. Однак відмінностей між банками і МФО досить багато.

Плюси МФО

Мінуси МФО

Основні недоліки МФО в порівнянні з банківськими кредитами:

Як правильно вибрати кредитну компанію

На сьогоднішній день в Україні функціонує більше сотні мікрофінансових компаній, і ця кількість регулярно поповнюється новими організаціями. При такому розмаїтті навіть досвідченому обивателю не завжди легко зробити правильний вибір, проте є ряд речей, звернувши увагу на які можна спростити завдання з пошуку правильної кредитної компанії:

  1. Умови першої позики: відомий факт, що багато фінансових компаній видають перший кредит під 0%. Це відмінна можливість заощадити, проте звертайте уваги на максимальний розмір такої позики і термін. Нерідко обмеження по кредиту для новачків нівелюють відсутність комісії на перший займ.
  2. Розмір процентної ставки: починаючи з другої позики процентні ставки в МФО можуть досягати двох відсотків на добу. Можна підібрати найбільш вигідну пропозицію, вибравши компанії з найменшими процентними ставками.
  3. Репутація установи: незважаючи на те, що послуги мікрокредитування запустилися в Україні відносно недавно (всього кілька років тому), на ринку вже сформувалися і закріпилися надійні компанії, що формують власну бездоганну репутацію з моменту заснування. Знайти перевірені компанії досить просто: на нашому сайті ви можете ознайомитися з відгуками клієнтів, які користувалися послугами МФО.
  4. Наявність акцій і програм лояльності: якщо ви регулярно користуєтеся кредитними продуктами, ви можете значно скоротити власні витрати, беручи участь в різних програмах лояльності мікрофінансових компаній. Принцип більшості програм лояльності простий: чим частіше клієнт користується послугами компанії, тим менший % йому необхідно платити при кожному кредиті. Однак, зазвичай в програмах лояльності можуть брати участь перевірені клієнти з хорошою репутацією.

Вибираючи відповідну своїм потребам МФО, клієнти можуть орієнтуватися на розміри кредитних лімітів і максимально допустимі строки повернення. Здавалося б, чим більше розмір кредиту або термін його виплати, тим ширше можливості позичальника. З одного боку це дійсно так, з іншого - МФО розраховані перш за все на роботу з короткостроковими кредитами на невеликі суми, так як через розмір добової ставки клієнту доведеться повернути значно більшу суму, ніж він брав спочатку. Якщо клієнтові потрібна позика на більшу суму (від 20 000 гривень) і на тривалий термін (на 3 місяці або більше), оптимальним рішенням буде звернення в звичайний банк.

Хто може стати клієнтом МФО?

Клієнтами МФО можуть стати практично всі повнолітні громадяни України, так як мікрофінансові компанії активно видають кредити фізичним особам без будь-яких обмежень за віком або соціальним статусом. Серед клієнтів МФО можуть бути:

В яких випадках МФО відмовляють у кредиті?

Незважаючи на те, що отримати позику в мікрофінансовій компанії набагато простіше, ніж у банку, МФО можуть відмовити у видачі коштів в силу деяких обставин, серед яких:

Якщо ви все таки зіткнулися з ситуацією, що мікрофінансова компанія відмовила у кредиті, хоча ви не підпадаєте під вищезазначені критерії відмов, не опускайте руки: завжди можна звернутись в іншу компанію або навіть відразу в кілька інших компаній. Кредитом в МФО може скористатись досить широке коло людей, в яке ви скоріше за все входите.

На який термін МФО видають кредити?

На відміну від банків, МФО спеціалізуються виключно на короткострокових позиках. Зазвичай максимальний термін кредиту в МФО становить 30 днів. Для отримання кредиту на більш тривалий термін можна скористатися послугою пролонгації, яка доступна в багатьох компаніях. При цьому послуга пролонгації часто надається без обмежень по кількості продовжень кредиту. Однак враховуйте, що відсотки по кредиту можуть дуже швидко перевищити тіло самого кредиту при багаторазових пролонгаціях.