Список МФО України і що таке МФО?

Мікрофінансові організації (список МФО) – компанії, що займаються видачею грошових позик фізичним особам. Особливість таких позик в тому, що вони видаються на короткий термін (зазвичай до 30 днів), а максимальна сума кредиту не перевищує 20000 гривень.

Відмінність МФО від банків

На перший погляд може здатися, що мікрофінансові організації і банки нічим не відрізняються: і ті й інші видають кредити під певний відсоток і термін. Однак відмінностей між банками і списком МФО досить багато.

Плюси МФО

 • Вся процедура відбувається повністю онлайн;
 • Час видачі кредиту займає кілька хвилин;
 • Цілодобове кредитування (24/7), без свят і вихідних;
 • Мінімум документів: досить паспорта і коду;
 • Кредити видаються навіть з поганою кредитною історією;
 • Перший кредит видається під 0.01% на добу;
 • Можливість пролонгації кредиту.

Мінуси МФО

Основні недоліки МФО в порівнянні з банківськими кредитами:

 • Високі процентні ставки;
 • Невеликий термін кредитування;
 • Великі штрафи в разі прострочення.

Як правильно вибрати кредитну компанію (список МФО)

На сьогоднішній день в Україні функціонує більше сотні мікрофінансових компаній, і ця кількість регулярно поповнюється новими організаціями. При такому розмаїтті навіть досвідченому обивателю не завжди легко зробити правильний вибір, проте є ряд речей, звернувши увагу на які можна спростити завдання з пошуку правильної кредитної компанії:

 1. Умови першої позики: відомий факт, що багато фінансових компаній видають перший кредит під 0%. Це відмінна можливість заощадити, проте звертайте уваги на максимальний розмір такої позики і термін. Нерідко обмеження по кредиту для новачків нівелюють відсутність комісії на перший займ.
 2. Розмір процентної ставки: починаючи з другої позики процентні ставки в МФО можуть досягати двох відсотків на добу. Можна підібрати найбільш вигідну пропозицію, вибравши компанії з найменшими процентними ставками.
 3. Репутація установи: незважаючи на те, що послуги мікрокредитування запустилися в Україні відносно недавно (всього кілька років тому), на ринку вже сформувалися і закріпилися надійні компанії, що формують власну бездоганну репутацію з моменту заснування. Знайти перевірені компанії досить просто: на нашому сайті ви можете ознайомитися з відгуками клієнтів, які користувалися послугами спсику МФО.
 4. Наявність акцій і програм лояльності: якщо ви регулярно користуєтеся кредитними продуктами, ви можете значно скоротити власні витрати, беручи участь в різних програмах лояльності мікрофінансових компаній. Принцип більшості програм лояльності простий: чим частіше клієнт користується послугами компанії, тим менший % йому необхідно платити при кожному кредиті. Однак, зазвичай в програмах лояльності можуть брати участь перевірені клієнти з хорошою репутацією.

Вибираючи відповідну своїм потребам із спсику МФО, клієнти можуть орієнтуватися на розміри кредитних лімітів і максимально допустимі строки повернення. Здавалося б, чим більше розмір кредиту або термін його виплати, тим ширше можливості позичальника. З одного боку це дійсно так, з іншого – список МФО розраховані перш за все на роботу з короткостроковими кредитами на невеликі суми, так як через розмір добової ставки клієнту доведеться повернути значно більшу суму, ніж він брав спочатку. Якщо клієнтові потрібна позика на більшу суму (від 20 000 гривень) і на тривалий термін (на 3 місяці або більше), оптимальним рішенням буде звернення в звичайний банк.

Хто може стати клієнтом МФО?

Клієнтами МФО можуть стати практично всі повнолітні громадяни України, так як мікрофінансові компанії активно видають кредити фізичним особам без будь-яких обмежень за віком або соціальним статусом.

Серед клієнтів МФО можуть бути:

 • Всі громадяни України з 18 років;
 • Пенсіонери;
 • Студенти;
 • Безробітні;
 • Неофіційно працевлаштовані співробітники;
 • Клієнти з поганою кредитною історією.

В яких випадках МФО відмовляють у кредиті?

Незважаючи на те, що отримати позику в мікрофінансовій компанії набагато простіше, ніж у банку, список МФО можуть відмовити у видачі коштів в силу деяких обставин, серед яких:

 • Клієнт має невиплачений борг в цій же компанії;
 • Попередні позики виплачувалися з великим запізненням;
 • При реєстрації на сайті компанії були подані некоректні або недостовірні дані;
 • Клієнт має проблеми з кредитною історією.

Якщо ви все таки зіткнулися з ситуацією, що мікрофінансова компанія відмовила у кредиті, хоча ви не підпадаєте під вищезазначені критерії відмов, не опускайте руки: завжди можна звернутись в іншу компанію або навіть відразу в кілька інших компаній. Кредитом в списку МФО може скористатись досить широке коло людей, в яке ви скоріше за все входите.

На який термін МФО видають кредити в Україні?

На відміну від банків, список МФО спеціалізуються виключно на короткострокових позиках. Зазвичай максимальний термін кредиту в спсику МФО України становить 30 днів. Для отримання кредиту на більш тривалий термін можна скористатися послугою пролонгації, яка доступна в багатьох компаніях. При цьому послуга пролонгації часто надається без обмежень по кількості продовжень кредиту. Однак враховуйте, що відсотки по кредиту можуть дуже швидко перевищити тіло самого кредиту при багаторазових пролонгаціях.

FAQ (цікаві запитання)

❶❽+ З якого віку можна оформляти онлайн позику?

Як правило, більшість МФО України дозволяють оформляти онлайн позику з 18 років. Деякі компанії - з 21 року. Точніші умови Ви знайдете на сайті обраної Вами МФО.

📢 Які умови оформлення позики?

Кожна конкретна МФО має різні умови, які прописуються в договорі і повинні бути на офіційному сайті організації. Найпоширеніші умови:
 • Вік із 18 років, іноді з 21 року;
 • Громадянство України;
 • Наявність паспорта та ідентифікаційного коду;
 • Наявність банківської картки одного з українських банків;
 • Позитивна кредитна історія;
 • Інші нюанси та умови, які необхідно уточнювати в конкретній компанії, що Вас цікавить.

% Яка ставка буде на оформлення кредиту?

Дані умови обов'язково уточнюйте у менеджерів обраної Вами МФО, а також уважно читайте договір, щоб бути в курсі нарахування процентів за кредитом, термінів та способів погашення, а також щоб не потрапити на крючок недобросовісних кредиторів.

💵 Чи можна отримати гроші готівкою?

Деякі МФО видають позики як онлайн на картку будь-якого чи конкретного Українського банку, так і готівкою в офісі компанії. Деталі та детальну інформацію обов'язково дивіться на офіційному сайті вибраної Вами мікрокредиторної компанії.

⛔ Чи можна оформити позику на чужі дані?

Оформити позику на чужі дані НЕМОЖЛИВО. Практично всі відомі організації проводять ретельну перевірку позичальників, щоб уникнути випадків шахрайства.