Оформити мікрозайм через BankID в Україні

Дедалі більше розвиваються IT-технології, у тому числі у сфері мікрокредитування в Україні, і позичальники охоче та активно цим користуються. Сьогодні за допомогою інтернету можна швидко отримати займ онлайн, подавши заявку з комп’ютера, телефону або планшета. Достатньо заповнити анкету та надіслати її на перевірку. Але завдання позичальника виявляється ще простішим, якщо він знає, як подати заявку в МФО через сервіс ідентифікації особистості BankID. Можливість оформити кредит через BankID є у всіх клієнтів українських банків, навіть якщо вони просто там відкривали вклад чи оформляли картку.

Займ через BankID: особливості

BankID

BankID – це система, що дозволяє ідентифікувати громадянина України за інформацією, яка є у його банку. Звертаючись до фінансової установи, клієнт надає персональні дані, фото та копії документів, контакти тощо. Вся ця інформація зберігається у базі даних, доступ до якої можна отримати через BankID. Ця база використовується не тільки банками, а й будь-якими іншими установами, яким держава і сама особа дозволили доступ. У тому числі мікрофінансовими організаціями, в яких сьогодні можна взяти кредит через BankID.

Система працює просто, не вимагає якихось особливих навичок та вмінь. Для доступу необхідно пройти авторизацію через BankID, а також надати МФО дозвіл на запит інформації з даними позичальника. Авторизація проходить так само як і в онлайн банкінгу: шляхом введення номера телефону, пароля та підтвердження смс-кодом або відповіддю на дзвінок від банку.

Своєю чергою, МФО отримає:

 • ПІБ позичальника;
 • контакти;
 • електронні копії паспорта та іншу інформацію, яка потрібна кредитору для ухвалення рішення.

Для входу потрібен лише фінансовий мобільний номер, тобто той номер, який користувач використовує для входу до свого онлайн-банку. Наприклад, якщо він є клієнтом ПриватБанку, то для входу в Приват24.

Важливо! Авторизація на сайті або у додатку МФО з метою оформити кредит онлайн BankID доступна клієнтам не всіх українських банків.

Список банків можна знайти на сайті сервісу BankID. На сьогодні у ньому присутні усі великі банки, такі як ПриватБанк, Ощадбанк, Альфа-Банк, Monobank, ПУМБ та ще понад 40 банків України.

Як видається кредит через BankID

Поки що не всі МФО приєдналися до можливості видавати мікропозику через BankID. Число компаній постійно розширюється, додаються нові кредитори. Актуальний список МФО, де доступне оформлення мікрокредитів у такий спосіб, ви можете знайти на цій сторінці.

Оформлення відбувається за звичним алгоритмом, з єдиною різницею: позичальнику не доводиться самостійно повністю заповнювати анкету та завантажувати фото чи скановані копії паспорта. Слід:

 1. Вибрати зі списку 1-2 МФО.
 2. Перейти на сайт компанії та вказати суму та термін позики на онлайн-калькуляторі.
 3. Натиснути кнопку «Отримати позику» або «Отримати гроші» або іншу з аналогічним змістом.
 4. Вибрати реєстрацію через BankID.
 5. Прочитати та погодитися з умовами МФО, дати згоду на обробку персональних даних та запит КІ.
 6. Авторизуватись на сайті МФО через сервіс BankID.
 7. Перевірити правильність завантажених персональних даних, контактів, реквізитів та фото документів.
 8. Прив’язати банківську картку (якщо це вимагається системою).
 9. Надіслати заявку на розгляд.
 10. Підписати електронний договір, акцептувавши оферту, використовуючи смс-код, що прийшов на телефон.
 11. Отримати гроші.

Зазвичай позичальники, що реєструються через BankID, беруть позики на картку або на банківський рахунок. Але також їм доступні інші способи отримання грошей, за умови, що їх пропонує МФО.

Умови видачі позик у МФО

МФО

Умови по мікропозиках, отриманих через систему BankID, такі ж, як і при оформленні будь-яким іншим способом, наприклад, після авторизації через соціальну мережу або якщо позичальник сам заповнив усі дані:

 • не потрібні довідки про заробітну плату та працевлаштування;
 • не потрібні застави та поручителі;
 • доступно цілодобово та по всій Україні, де є інтернет;
 • лояльне ставлення до стану кредитної історії позичальника.

Сума, терміни, ставки для клієнтів, які пройшли реєстрацію через BankID, такі ж, як і для інших позичальників: жодних особливих пільг не передбачено; також надається позика під 0 відсотків для нових клієнтів; такі ж вигідні знижки для постійних позичальників.

Але використання BankID несе у собі плюси, яких немає під час використання іншого варіанту реєстрації на сайті МФО.

Плюси оформлення мікропозики через BankID

Переваги отримання мікрозайма через реєстрацію з використанням сервісу BankID:

 • можливе оформлення мікропозики без наявності при собі оригіналу паспорта та ІПН;
 • не потрібно робити фотодокументи, селфі на тлі першої сторінки паспорта;
 • в анкету позичальника підтягуються дані з банківської бази даних, немає потреби заповнювати їх вручну;
 • виключено ризик помилки, помилки під час подання заявки, а, отже, знижується і ймовірність відмови з цієї причини;
 • збільшується швидкість подачі заявки-онлайн, а, отже, і видачі мікрокредиту;
 • шанси на схвалення заявки вищі, оскільки МФО отримує дані від банку, що підвищує довіру до клієнта;
 • доступ до бази даних отримують далеко не всі мікрофінансові організації України, а лише надійні, перевірені НБУ компанії;
 • персональні дані позичальника захищено.

Що робити, якщо у МФО не можна взяти кредит онлайн через BankID

кредит онлайн через BankID

Якщо МФО, в якій планується оформлення позики, не пропонує пройти реєстрацію через BankID, то позичальник може подати заявку і без використання сервісу. Для цього йому знадобиться паспорт громадянина України, ІПН та телефон.

Реєстрація займе трохи більше часу, оскільки дані доведеться вносити вручну, а також завантажувати фото або скановані копії паспорта та ІПН, а можливо, і робити селфі з документом у руках. Після цього процедура оформлення займа така сама, як і з використанням системи BankID.

Оформлення мікропозики онлайн через BankID необов’язкове. Позичальник може вибрати інший варіант реєстрації. Але використання сервісу має свої плюси, які спонукають все більше людей подавати заявки до МФО саме в такий спосіб.

FAQ (цікаві запитання)

❶❽+ З якого віку можна оформляти онлайн позику?

Як правило, більшість МФО України дозволяють оформляти онлайн позику з 18 років. Деякі компанії - з 21 року. Точніші умови Ви знайдете на сайті обраної Вами МФО.

📢 Які умови оформлення позики?

Кожна конкретна МФО має різні умови, які прописуються в договорі і повинні бути на офіційному сайті організації. Найпоширеніші умови:
 • Вік із 18 років, іноді з 21 року;
 • Громадянство України;
 • Наявність паспорта та ідентифікаційного коду;
 • Наявність банківської картки одного з українських банків;
 • Позитивна кредитна історія;
 • Інші нюанси та умови, які необхідно уточнювати в конкретній компанії, що Вас цікавить.

% Яка ставка буде на оформлення кредиту?

Дані умови обов'язково уточнюйте у менеджерів обраної Вами МФО, а також уважно читайте договір, щоб бути в курсі нарахування процентів за кредитом, термінів та способів погашення, а також щоб не потрапити на крючок недобросовісних кредиторів.

💵 Чи можна отримати гроші готівкою?

Деякі МФО видають позики як онлайн на картку будь-якого чи конкретного Українського банку, так і готівкою в офісі компанії. Деталі та детальну інформацію обов'язково дивіться на офіційному сайті вибраної Вами мікрокредиторної компанії.

⛔ Чи можна оформити позику на чужі дані?

Оформити позику на чужі дані НЕМОЖЛИВО. Практично всі відомі організації проводять ретельну перевірку позичальників, щоб уникнути випадків шахрайства.